ELTE BEAC - Szombathelyi ESE 83-95 (16-21, 18-21, 24-32, 25-21)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

ELTE: Földi 11/3, BUZA 23/3, VARGA 12, Vajda 4, Marjay 4. Cs: LAKOSA 23, Szentesi 4, Beri 2.
Szombathely: TÓTH D. 17, SIMON B 12/6., Földesi M. 5, FÖLDESI  Á. 16/6, KARAGITY 20. Cs: Mészáros 8, HORVÁTH A. 10/3, Tömböly, Szabó A 7.

Bár Simon és Földesi Ádám révén hamar beemeltek 2 triplát a vendégek, kezdetben Varga és Buza eredményessége révén tartotta a lépést a tavalyi nyugati bajnokkal a hazai csapat. A negyed közepén 9-9 után aztán egy 6-0-s rohamot mutattak be a vendégek, akik Horváth villanásaival tartották előnyüket.

A második szakaszt Karagity vezérletével egy 14-2-es száguldással kezdték a vasiak. A szakasz közepén Buza triplája után Lakosa vezérletével a negyed második felében magukra találtak a hazaiak, s 10 ponton belülre kerültek.

A második félidő elején Tóth Dávid állt a "vendégsereg" élére, vezetésével egy 12-4-es rohammal gyorsan megduplázta szünetbeli előnyét a Szombathely. Utána kiegyenlített játék mellett nagy dobópárbaj alakult ki, Lakosa próbálta versenyben tartani a hazaiakat, ám az egységes csapatjátékot játszó szombathelyieknek mindenre volt válaszuk.

Nem úgy a záró szakasz elején, amikor egy Buza vezette 8-0-s futással ismét 10 ponton belülre került a szívósan küzdő ELTE. A vendégek rendezték soraikat, s a szakasz közepén egy 9-3-as "részhajrával" eldöntötték a színvonalas meccset a maguk javára.